Dwie dekady temu kilka osób wpadło na pomysł zorganizowania studenckiego festiwalu podróżniczego mającego na celu zebranie w jednymi miejscu amatorów podróżowania. Pasjonaci chcieli podzielić się swoim doświadczeniem, poznać dokonania innych, wspólnie spędzić czas biorąc udział w pokazach slajdów oraz relacjach podróżniczych zaproszonych gości (zarówno tych znanych, jak i tych, o których nikt jeszcze nie słyszał).

Festiwal Dni Turystyki jest coroczną imprezą odbywająca się na przełomie zimy i wiosny na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest to kilkudniowy cykl prelekcji, warsztatów, wykładów oraz pokazów slajdów na temat podróżowania oraz wszystkiego co z nim związane. Razem z naszymi prelegentami przenosimy się w czasie i przestrzeni, aby odwiedzić najodleglejsze zakątki świata. Wędrujemy po bezkresnych pustkowiach, wspinamy się na najwyższe szczyty, spływamy rwącymi rzekami, przemierzamy lodowe pustynie, zagłębiamy się w gąszcz tropikalnych lasów, poznajemy przyrodę i kulturę w najdalszych zakątkach świata. Cieszymy zmysły zróżnicowaniem barw, kolorów, smaków i dźwięków.

W naszym festiwalu podróżniczym udział może wziąć każdy, bez względu na płeć, wiek czy zasób portfela (nasze pokazy są całkowicie bezpłatne). Każdego roku zapewniamy wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń, a także konkursy z nagrodami. Spotkacie tu zapalonych podróżników, osoby, które mają niesamowite pomysły i je realizują. Osoby, które zarażają pasją, optymizmem, radością i wiarą w dobrych ludzi, a takich można spotkać wszędzie. Po powrocie do domu pozostaje w głowie tylko jedna myśl – spakować plecak i ruszyć w świat!

Zapraszamy na dni turystyki

Zapraszamy na Festiwal podróżniczy jubileuszowe XX DNI TURYSTYKI!

Wydarzenie odbędzie się w budynku Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych przy ulicy Bogumiła Krygowskiego 10.

Weźcie udział w przygotowanych specjalnie dla Was warsztatach, atrakcjach i konkursach, każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Przenieście się wspólnie z naszymi prelegentami w przeróżne zakątki świata i przede wszystkim dobrze się bawcie!

Śledźcie profile Dni Turystyki w Social Mediach, gdzie znajdziecie wszelkie informacje o festiwalu i bądźcie na bieżąco!

PROGRAM NA DZIEŃ 20.03.2023

PROGRAM NA DZIEŃ 21.03.2023

Dni Turystyki 2023
Dni Turystyki 2022
Dni Turystyki 2021
Dni Turystyki 2019
Dni Turystyki 2018
Dni Turystyki 2017
Dni Turystyki 2016
Dni Turystyki 2015

Dokładny adres miejsca:

ul. Krygowskiego 10
(dawniej ul. Dzięgielowa 27)
61-680 Poznań

Współrzędne GPS:
φN = 52°27’57,5’’
λE = 16°56’28,3’’

Koordynatorzy Dni Turystyki:

dr Magdalena Kugiejko:
tel. (061)829-62-19
kugiejko@amu.edu.pl

Zofia Józefowicz
marketing.dniturystyki@gmail.com

Goście, prelekcje:

Katarzyna Furman
dniturystyki@gmail.com

Szkoły:

Adam Kowalski
kontakt.dniturystyki@gmail.com

Media:

Kalina Klimenko
press.dniturystyki@gmail.com