Dni Turystyki 2011

IX Dni Turystyki za nami. Tym razem tematem przewodnim naszego festiwalu był cytat Tolkiena “Uważaj na nogi, nigdy nie wiesz dokąd Cię poniosą”. W dniach 22-24 marca 2011r. Korytarze Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu zapełniły się zdjęciami z wielu zakątków świata.
Pierwszego dnia można było wziąć udział w warsztatach i prelekcjach podróżniczych. Zaczęło się od podróży do Japonii, w którą zabrał słuchaczy M. Makohonienko. Stamtąd na drugi koniec świata – do Brazylii, aby wziąć udział w lekcji Capoeiry i Samby (A Danca do Sol), Ju Jutsu (Grupo de Capoeira Camangula). Na deser wysłuchaliśmy koncertu bębniarskiego (Jembe Fola). Dla ochłody od gorących klimatów kajakiem przemieżyliśmy Laponię z grupą AKK Panta Rei, aby ponownie wrócić na kontynent Ameryki Południowej – na Haiti z Michałem Witkiewiczem.
Drugi dzień zaczął się smakowicie, opowieścią członków Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Kulinarnej, później z Jerzym Pawletą przejechaliśmy Afrykę. Pozostając w klimacie kontynentu afrykańskiego, można było wziąć udział w warsztatach bębniarskich. Kolejnym afrykańskim przystankiem była opowieść Łukasza Wierzbickiego o sztafecie pt. Afryka Nowaka. Będąc już tak daleko i na rowerach, przejechaliśmy na azjatycki kontynent z Ania i Robertem Maciąg, aby dowiedzieć się jak podróżowali Jedwabnym szlakiem.
Ostatni dzień, otworzyła migawka aparatu Wojtka Wójcika i jego fotoreportaż z podróży. Kolejny raz wsiedliśmy na rower, tym razem, aby dojechać do Pekinu na Olimpiadę, peleton prowadził Krzysztof Skok. Na zakończenie festiwalu, o swojej podróży na granicę Europy z Azją, zabrał nas Wojeciech Górecki.
Jak co roku, podczas Dni Turystyki, można było wziąć udział w konkursach, spotkać ciekawych ludzi i zaopatrzyć się w cenne podróżnicze gadżety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

/** * @package WordPress * @subpackage Adventure_Journal */ ?>