Bartolomeo Koczenasz – Uśmiechnięty kraj, Brazylia

Posted by on 8 Kwiecień 2013

Smiley Planet to podróżniczo-edukacyjny projekt, które ma pokazać, jak wielką siłę ma uśmiech i pozytywne nastawienie do życia, nie tylko w czasie podróżowania, ale także w każdej chwili naszego wspaniałego życia. Prelekcji Bartolomeo Koczenasza będziemy mogli wysłuchać we wtorek, 16 kwietnia o godz. 20:00

Czy w Brazylii rzeczywiście ludzie uśmiechają się częściej niż w Polsce?

Czy z kim przestajesz takim się stajesz?

Zadając sobie te dwa pytania wzbudziłem sobie pragnienie, które zabrało mnie do cudownych ludzi i pięknych miejsc.

Bartolomeo przez opowieść o swym wyjeździe do Brazylii chciałby zabrać was do świata, którego doświadczył, pokazać jak potężną moc ma uśmiech i optymizm.

Podróż ta udała się w niesamowity sposób. Wyjazd każdego dnia i w każdym detalu był o niebo bardziej spontaniczny, a niżeli mógł on się tego spodziewać. Udało mu się przejechać tysiące kilometrów, odwiedzić ciekawe miasta, wyspy i najmniejsze wioski. Jednak, największy wkład w całość mieli ludzie, których poznawał, z którymi mieszkał i którzy potrafili przekazać mu czym dla nich są szczęście, radość i problemy. Byli to rybacy, surferzy, ksiądz i wielu innych równie interesujących osobowości. Całość sfotografował, spisał i sfilmował. Teraz ma ogromną przyjemność zaprosić Was do obejrzenia Slajdowiska i wysłuchania historii tego radosnego i szczęśliwego wyjazdu, który zaraża uśmiechem.

———————————–

Bartolomeo Koczenasz

 

“Są takie miejsca… gdzie ludziom uśmiechanie się przychodzi wyjątkowo łatwo, gdzie myśli są radosne, dni harmonijne i piękne. Z uśmiechem na twarzy i aparatem w ręce wyruszam w te miejsca, odwiedzam ich mieszkańców, chłonę ich miłość, tryb dnia, wolność i radość.”

 

Bartolomeo Koczenasz

Bartolomeo Koczenasz

 

Bartolomeo Koczenasz (25)

Działacz na rzecz uśmiechu w Polsce. Jest studentem filozofii i fotografem związanym z Fundacją Babel Images, twórcą podróżniczego projektu Smiley Planet oraz organizatorem wielu społeczno-artystycznych wydarzeń m. in. Światowego Dnia Uśmiechu. Jego pasja do podróżowania zabrała go w przeróżne zakątki naszego globu. W Indonezji pracował jako przewodnik surfingowy, w Brazylii na pogotowiu i w szpitalu psychiatrycznym, a teraz większość jego wyjazdów skupia się na ludziach, ich życiu codziennym i uśmiechu. Od 2011 roku jest członkiem grupy slajdowiskowo-wyprawowej Bezkres. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie studiuje, tworzy i prowadzi zajęcia z Jogi Śmiechu.

bartsmiles.com1

www.bartsmiles.com67

www.bartsmiles.com291

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

/** * @package WordPress * @subpackage Adventure_Journal */ ?>