Tomek Michniewicz wystąpi na tegorocznych Dniach Turystyki!!

Posted by on 12 Luty 2012

Tomek Michniewicz

Tomek Michniewicz jest dziennikarzem, backpackerem, fotografem i radiowcem. Do niedawna był dziennikarzem radiowej Trójki, a wcześniej m.in. „Polityki” i Polskiego Radia BIS. Napisał bestsellerową książkę „Samsara. Na drogach, których nie ma” oraz “Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów”. Tomek nie wyobraża sobie życia bez adrenaliny. Chodzi po górach, nurkuje, gra w paintball i pokera, uprawia narciarstwo, rafting oraz najróżniejsze sporty drużynowe. Jest organizatorem wypraw na Saharę i do lasów deszczowych Azji południowo-wschodniej, a w Polsce promuje odpowiedzialne podróżowanie i świadomość ekologiczną. 

Już w marcu spotka się z nami, aby opowiedzieć o swoim najnowszym projekcie mającym na celu ochronę nosorożców w afrykańskim rezerwacie Imire. Ten rezerwat chroni czarne nosorożce, gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem ze względu na cenne rogi, które na czarnym rynku osiągają bardzo wysokie ceny. Rezerwat zagrożony jest ciągłymi atakami uzbrojonych najemników polujących na zwierzęta i pozbawiających je życia dla cennej kości. Miejsce to potrzebuje odpowiedniej ochrony – ogrodzeń, monitoringu, suplementów diety dla nosorożców oraz elektronicznych implantów, które pozwolą śledzić i skutecznie bronić zwierzęta.

Tomek jest inicjatorem konkursu mającego na celu zebrać fundusze na pomoc dla rezerwatu Imire. Nagrodą jest wyjazd do Afryki 2 osób i udział w akcji ratunku nosorożców. Chcesz pomóc? Chcesz się dowiedzieć więcej o Tomku, jego inicjatywie i nosorożcach? Zapraszamy pierwszego dnia trwania naszego festiwalu, w poniedziałek, 26. marca o godzinie 20:00!

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

/** * @package WordPress * @subpackage Adventure_Journal */ ?>