Studenckie pokazy multimedialne podczas X Dni Turystyki 2012

Posted by on 5 Styczeń 2012

BucikiPamiętaj! Co roku możesz przygotować własny multimedialny pokaz slajdów, opatrzonych muzyką i komentarzem słownym. Pokazy studenckie wyświetlane są non-stop w trakcie trwania Dni na holu głównym, przy auli; nadając odpowiedni klimat temu miejscu;)

Jak przygotować prezentację? Z doświadczenia wiemy, że najbardziej optymalna długość pokazu z wyprawy to 10 do 15 minut – czyli około 60 – 80 zdjęć i plansz.
Sporą popularnością cieszą się też krótsze pokazy na temat danego miejsca. Niemniej w zależności od treści oczywiście można ten czas zmienić.
Nawet trzyminutowy pokaz wyprawy w Tatry może być bardzo interesujący, z drugiej strony pamiętaj, iż zbyt duża ilość zdjęć nawet z najbardziej egzotycznych wypraw może znudzić widza; 30 minut to zawsze będzie wiele zbyt wiele. Różnorodność klimatów jest wielce wskazana! Niektórzy odwiedzają salę pokazów jedynie podczas chwilowej przerwy w zajęciach. Warto dodać komentarz (choćby nawet lakoniczny) o tym co jest tematem naszego pokazu lub poszczególnych ujęć.

Pokazy winny być przygotowane w formie dającej się samodzielnie wyświetlić w komputerze, tzn. przejście slajdu powinno następować automatycznie. Pokazy najlepiej by miały formę wykonywalnych plików (*.exe, *.swf, *.pps); ewentualnie jako pokaz programu PowerPoint (*.ppt). Dopuszczalne jest także (bo przecież nie każdy musi umieć tworzyć prezentacje) dostarczenie pokazu jako wszystkich zdjęć do wyświetlenia pod warunkiem przemyślanego doboru ilości i treści zdjęć oraz uwzględnienia w nazwach plików kolejności wyświetlania. Odtwarzanie muzyki jest możliwe, więc wykorzystaj tę sposobność podniesienia atrakcyjności pokazu! Odtwarzane są wszystkie podstawowe formaty muzyczne, w tym także standartowe płyty z muzyką audio.

Nie zapomnij także w ramach pokazu się przedstawić oraz podać podstawowy kontakt. Przygotowane pokazy należy dostarczać do a) Sandry II TiR – sandraroszak@op.pl lub b) kogoś z nas – studentów TiR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

/** * @package WordPress * @subpackage Adventure_Journal */ ?>