Michał Słowioczek gościem tegorocznej edycji festiwalu!

Posted by on 25 Luty 2015

XII edycja naszego festiwalu zbliża się wielkimi krokami, dlatego to odpowiedni czas, aby zacząć ujawniać tegorocznych prelegentów. Jednym z nich będzie Michał Słowioczek, który wystąpi 17 marca o godzinie 17.  Wygłosi prelekcję pt. “Ze śląskiej hołdy na wulkany Ekwadoru.

Kim jest Michał Słowioczek? O czym będzie opowiadał?

Michał Słowioczek– absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Człowiek gór. Zapalony wspinacz,narciarz alpejski i freeridowy. Miłośnik podróży,szczególnie po Ameryce Południowej i Bałkanach.Wielki pasjonat folkloru góralskiego i ślaskiego oraz “ślonskij godki”. Hobbystycznie reporter lokalnej telewizji. Założyciel klubu górskiego Łaziska Grupa Górska (www.laziskagrupagorska.blogspot.com) oraz pomysłodawca i współorganizator festiwalu górsko-podróżniczego “Pod Górę”,którego piąta edycja już we wrześniu 2015r (www.pod-gore.pl, www.facebook.com/podgore). Dyrektor Beskid Extreme Festiwal w Szczyrku (www.beskidextremefestiwal.eu).

Opis prelekcji:
Ze śląskiej hołdy na wulkany Ekwadoru
Na początku zobaczycie materiał z unikatowego, pierwszego w historii wejścia nowa drogą na jedną z najwyższych górniczych Hołd (Hałd) w Europie. Po tej wyczerpującej, pełnej przygód wyprawie udamy się do Ekwadoru.Ekwador to kraj kontrastów i multikulturowości”, będzie to opowieść o miejscu, które może być spełnieniem marzeń ludzi lubiących kontrastowość i różnorodność oraz zew przygody i adrenaliny. Takim człowiekiem jest Michał Słowioczek z Łaziskiej Grupy Górskiej. Młody podróżnik opowie zebranym o miastach wioskach u podnóży ekwadorskich wulkanów, żyjących tam ludziach, ich zwyczajach i tradycjach. Będzie to opowieść również o nim samym – młodym chłopaku, który prosto ze śląskiej hałdy wybrał się do Ameryki Południowej, by na własne oczy zobaczyć i zdobyć najpiękniejsze i największe wulkany Ekwadoru: Cotopaxi (5 897m n.p.m), Chimborazo (6 310 m n.p.m. i Ilinizas (5 125 m n.p.m.),mieszkać w indiańskich wioskach i polować w dżungli na krokodyle.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

/** * @package WordPress * @subpackage Adventure_Journal */ ?>