Marek Tomalik – kolejny potwierdzony gość festiwalu!

Posted by on 11 Luty 2012

marek tomalik wystapi na festiwalu dni turystykiMarek Tomalik to pasjonat i znawca Australii, który odwiedza ten kontynent systematycznie od 1989 r. Jest autorem książek podróżniczych, radiowego programu „Globtroter”, laureatem Kolosów, a także członkiem jury prestiżowej nagrody „Travelery” przyznawanej przez National Geographic.

Gość tegorocznych Dni Turystki widział wiele wspaniałych miejsc: przemierzał grząskie bagna Laponii, wspinał się na pięciotysięczniki w peruwiańskich Andach, stawiał czoło chłodowi Syberii oraz upałowi Sahary, poznał smak australijskiego buszu oraz wilgotność tropików w Indochinach. Podczas swoich prelekcji zabiera łaknących świata słuchaczy w odległe krainy, aby razem z nim doświadczyli magii podróżowania. Dla naszego gościa Australia to jego „miejsce na ziemi”. Już w marcu spotka się z nami, aby opowiedzieć o tym wspaniałym kraju kangurów.
„Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia” to intrygujący tytuł, którego tajemnicze znaczenie będziemy zgłębiać już niebawem. Aby uchylić rąbka tajemnicy zdradzimy, że będzie o rdzennych Australijczykach. O dawnej krainie Aborygenów, bezkresnych równinach, czerwonych piaskach, pustynnych ścieżkach śpiewu, niecodziennej roślinności i dziwnych stworzeniach. Aborygeni czują się integralną częścią natury. Nie są jak biali, wywyższający się ponad wszelkie żyjące istoty, rośliny czy skały. Przodkowie rdzennych mieszkańców Australii nie stwarzali świata zaklęciami, ale poprzez działania…

„Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia” to także tytuł najnowszej i najważniejszej książki autora. Dlaczego? O to będziecie musieli zapytać sami!

Zapraszamy we wtorek 27 marca o 18:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

/** * @package WordPress * @subpackage Adventure_Journal */ ?>