Elżbieta Dzikowska gościem festiwalu!

Posted by on 8 Marzec 2015

Jak co roku mamy dla Was specjalnych gości. W zeszłym roku na Dniach Turystyki miała wystąpić Pani Elżbieta Dzikowska jednak z powodów niezależnych od nas nie mogła się pojawić. W tym roku również odpowiedziała pozytywnie na nasze zaproszenie i pojawi się na Dniach Turystyki we wtorek 17 marca o godzinie 19!

Chcielibyśmy przybliżyć Wam postać Pani Elżbiety oraz zaprezentować krótki opis tego, o czym opowie już niebawem.

Elżbieta Dzikowska- historyk sztuki, sinolog, podróżniczka, reżyser i operator filmów dokumentalnych, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych oraz wystaw sztuki współczesnej. Wraz z mężem, Tonym Halikiem, zrealizowała około 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich kontynentów dla Telewizji Polskiej oraz prowadziła popularny podróżniczy program telewizyjny Pieprz i wanilia.

Opis prelekcji:
„Tam gdzie byłam…”-opis wyjątkowych miejsc na świecie, w których była i tworzyła Elżbieta Dzikowska. A zaczęło się już w czasie studiów- niezapomnianą podróżą do Chin. Po drodze poznawała wiele innych wspaniałych miejsc, a co jest z tym związane także kultur. Wraz z mężem- Tony Halikiem- dokonali zdumiewającego odkrycia ruin zaginionego miasta VILCABAMBA, ostatniej stolicy Inków. Do Peru wracała wielokrotnie i wraca nadal…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

/** * @package WordPress * @subpackage Adventure_Journal */ ?>